araç kiralama
OTOMOTİV DÜNYASI

2020 Toyota Corolla Hybrid Özellikleri ve Fiyatları

Japon markası Toyota otomobil dünyasının en büyük markalarından biri. Corolla sürümü ise1966 yılından beri üretilen gerçek bir efsane. Bu efsanenin yeni sürümü ise modern teknolojinin son noktası olan hem elektrik ile hem de benzin ile çalışabilen Hybrid Corolla. Eski modellere göre değişen çokça özelliği olan bu aracı hep beraber inceleyelim.

2020 Toyota Corolla Hybrid İç Özellikleri

Artık çoğu araçta görmeye alıştığımız dijital gösterge bu Corolla’da da bulunuyor. Bununla beraber çift bölgeli otomatik klima ile beraber gelen Corolla aracınızın sıcaklığını her zaman optimum seviyede tutar. 8 inç TFT ekran sayesinde ise multimedia özellikleri çok daha geniş ekranda karşımıza çıkıyor. Aracın yüksek kalite ve düzeyde ses sağlaması için yeni Corolla Hybrid 6 hoparlör ile hoparlör ile donanmış durumda. Güvenlik konusunda ise tam 7 tane hava yastığı bulunan Corolla istenmeyen durumlara karşı sizi koruyacak bir model.

2020 Toyota Corolla Hybrid Dış Özellikleri

Hem ön hem arka park sensörleri bulunan Corolla park etmeyi oldukça kolaylaştırıyor. Yaya ve bisikletleri algılayabilen çarpışma önleme sistemi ile beraber geliyor. Acil durum fren sistemi (EBS) Sayesinde ise önünüzdeki aracın sert fren yaptığı, karşınıza aniden bir nesne çıktığı durumlarda ise size yardımcı olmak için kullanılan bir teknoloji. 17 inç boyutunda tamamen alüminyum jantlarla gelen yeni Corolla oldukça dikkat çeken bir araba. Kendini ortam koşullarına göre adapte edebilen 4×2 değişken șanzımanı ise aracın zorlu yol koşullarına doğru tepkiler vermesini sağlıyor.

2020 Toyota Corolla Hybrid Motor Özellikleri

1.8 LT motora sahip bu Corolla hem elektrik hem de benzin ile çalışabilir. Elektrikli araçların en büyük avantajlarından biri olan karbon emisyonu konusunda ise kilometre başına 87 gr gibi olağanüstü seviyelere kadar düşen karbon emisyon miktarına sahip. Şehir içi 3.6 Litre gibi inanılması güç bir yakıt tüketimi miktarı ile çalışan Corolla emsallerine göre yakıt dostu sayılır. Aracın maksimum ürettiği güç ise 121 PS miktarıdır. Elektrik motoru ise 53 KW güç üretiyor. Tork konusunda ise 163 newtonmetre gibi bir değere kadar ulaşabiliyor.

2020 Toyota Corolla Hybrid Satış Fiyatı

Corolla Hybrid modelinin satış fiyatı donanımlara göre değişmekte. Dream, Flame, Passion adlı 3 farklı donanım paketine sahip bu aracın Dream e-CVT paketiyle donanmış olan versiyonu 428.500 TL bayi satış fiyatı ile karşımızda. Flame E-CVT modeli ise 441.700 TL fiyatı ile listeleniyor. Passion X Pack E-CVT adlı en üst seviye paket ise 493.400 TL tavsiye edilen satış fiyatı ile karşımıza çıkıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı