araç kiralama
OTOMOTİV DÜNYASI

2021 Audi A8 L Özellikleri ve Fiyatları

Alman Audi firması herkesçe bilinen ve güvenilir bir markadır. Çok fazla model seçeneği bulunan Audi bu modellerin hepsinde oldukça başarılı bir iş çıkarıyor. Bugün yazımıza konuk edeceğimiz araç ise A8 L modeli. A8 L lüks bir Sedan. Bu aracı şimdi hep beraber inceleyelim.

2021 Audi A8 L İç Özellikleri

Adeta bir makam aracı olan A8 L bunu size hissettiriyor. Dinlenme koltuğu sayesinde eller ve ayaklar için sunulan dayama yerleri sizi araçta değil evinizde gibi hissettirir. Multimedia ekranı ise bu araçta iki adet bulunuyor. Bu ekranlar sadece bilgi ve eğlence için değil klima ve konfor özelliklerini ayarlamak için de kullanılabiliyor. Bu ekranların bir tanesi ön panelde olup ikincisi ise aracın arka koltuklarının arasında bulunuyor.

2021 Audi A8 L Dış Özellikleri

Karakteristik Sedan görünümünden çıkan A8 L daha hassas detaylar sayesinde oldukça şık bir görünüme kavuşmuş. 20 inç boyutunda alaşım jantlar arasında seçim yapabileceğiniz yeni A8 L lazer ışıklı LED farlar ile birlikte geliyor. Dinamik arka stop lambaları ise görünüme ekstra bir şıklık katıyor. Ayrıca arkanızda bulunan araçlar için bir ekstra uyarıcı oluyor. Panoramik cam tavan opsiyonu ile birlikte ise size 2 adet farklı cam tavan sağlıyor.

2021 Audi A8 L Motor Özellikleri

Bir dizel ve bir benzinli motor seçeneği bulunan A8 L bu motorlar sayesinde oldukça seri bir araç. 50 TDI Quattro TripTronic olarak nitelendirilen dizel motor 286 PS güce sahip. 0 kilometreden 100 kilometre hıza ulaşması ise sadece 5.9 saniye sürüyor. Bu motorun maksimum olarak çıkabildiği hız ise 250 kilometre olarak belirtiliyor. 55 TFSI Quattro TripTronic olarak nitelendirilen benzinli motor seçeneği ise 340 PS güç üretiyor. Bu motorun 0 kilometreden 100 kilometre hıza çıkma süresi ise 5.7 saniye olarak belirtilmiș. Ulaşabildiği maksimum hız ise yine 250 kilometre.

2021 Audi A8 L Satış Fiyatı

İki farklı motor seçeneği ile gelen aracın fiyatı şu şekilde listeleniyor. 50 TDI Quattro TripTronic motor seçeneği ile sunulan A8 L 2.724.303 TL tavsiye edilen satış fiyatı ile Audi bayilerinde yerini alırken. 55 TFSI Quattro TripTronic motoru ile birlikte sunulan A8 L 2.724.303 TL satış fiyatı ile karşımıza çıkıyor. Ekstra donanımlar için ise Audi showroomlarında fiyat teklifi alabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı