araç kiralama
OTOMOTİV DÜNYASI

Araba Cam Filmi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Araba Cam Filmi Hakkındaki Bilgiler

Arabalarda kullanılabilen ek parçalar arasında yer alan cam filmlerinin çeşitli özellikleri vardır. Güneşli havalarda sürüş kalitesi olumsuz yönde etkilenebildiği için araba cam filmleri kullanılır. Güneşten gelen ışınlar yansıyarak sürücülere zor anlar yaşatabilir. Cam filmleri sayesinde sürücünün dışarıyı ve yolu daha rahat bir şekilde görülmesi sağlanır. Cam filmi, çok ince bir şekilde üretiliyor. Otomobillerin iç taraflarına yerleştirilen araba cam filmi, profesyonel bir şekilde takılmalıdır. 

Yanlış bir şekilde takılan cam filmleri çeşitli olumsuzluklara sebep olabiliyor. Bu nedenle alanında uzman olan kişilerden yardım istenilmesi gerekir. Doğru olarak takılan cam filmleri sürücülere birçok avantaj sağlayabiliyor. Birçok kişi farklı avantajları elde etmek için araçlarında cam filmi kullanmak istiyor.

araba-cam-filmi

Araba Cam Filmi Nedir?

İzolasyon malzemeleri olarak kullanan cam filmlerinin çekirdeğinde polyester hammadde kullanılır. Şeffaf bir eşya olan cam filmlerinin üst tarafından güneşten gelen zararlı ve rahatız edici ışınları engelleyecek UV koruması bulunur. Sürücülerin gözüne gelen ve çeşitli olumsuzluklara sebep olan güneş ışınlarını engellemek amacıyla araba cam filmi kullanılır. Aracın iç tarafındaki döşemelerin de eskimemesi ve renk değiştirmemesi için cam filmleri kullanılabilir.

Araba cam filmleri, kullanıcılarına farklı avantajlar sağlar. Hem sürüş güvenliği hem de konfor için önemli olan cam filmlerinin üstün özellikleri bulunuyor.

Arabalarda kullanılan cam filmlerinin sağladığı avantajların bazıları şu şekildedir;

  • Sürücülerin gözüne gelen güneş ışıklarını engeller.
  • Araç içindeki donanımların eskimesini geciktirir.
  • Arabanın sıcaklığının artmasını engellediğinden dolayı klima kullanımını azaltır ve motorun yorulması azaltılır.

Belirtilen avantajların yanında farklı işlevleri de bulunan cam filmlerini kullanarak daha konforlu bir sürüş deneyimi yaşamak mümkün olabiliyor.

arac-cam-filmi

Oto Cam Filmlerinde Dereceler

Farklı işlevleriyle kullanılan cam filmlerinin dereceleri bulunuyor. Dört ayrı derecesi bulunan ürünlerin 1.derecesinde yer alan filmde herhangi bir oranda değişiklik bulunmuyor. 2.derecede yer alan filmler yüzde 62 oranında koyu renkten oluşuyor. 3. Derecede yer alan filmler ise yüzde 81 oranında koyu gri renkten oluşuyor.

Son zamanlarda sürekli gündeme gelen oto cam filmi yasaklarında ise asıl önemli olan nokta cam filmlerinin 4.derecesidir.  Kabinin görülmesini engelleyecek oranda kullanılan cam filmi derecelerinde çeşitli yasaklar bulunabiliyor. Otomobilin görünümünü iyileştirmek amacıyla aksesuar olarak kullanılan araba cam filmi ürünlerinin ön camlara takılması yasaklanmıştır.

 

Cam Filmi Kullanmak Yasak mı?

Arabasında cam filmlerini kullanmak isteyen kişiler, cam filminin yasak olup olmadığını merak ediyor. İnternetten sürekli araştırma yapan sürücülerin kafasını karıştıracak bilgiler bulunuyor. Cam filmi kullanımına dair getirilen yasaklar belirli sınırlandırmalardan oluşuyor. En son belirlenen sınırlandırmalara göre araba cam filmlerinin araçlarda kullanılması tamamen yasak değildir. Ancak yasaklanan bazı kullanımlar da vardır.

Yeni cam filmi kullanma yönetmenliğinde belirlenen yasaklar ön camları kapsıyor. Arkadaki ve yanlardaki camlarda araba cam filmi sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Ön camlarda film kullanan sürücülere çeşitli cezalar verilebiliyor. Ön tarafta cam filmi kullanan kişilerin araç muayenelerinden geçmesine de olanak bulunmuyor. Aynı zamanda 4.derecedeki cam filmlerinin araçların herhangi bir yerinde kullanılması yasaklanmıştır. Yasağa uymayan kişilerin araçları trafikten men edebileceği için sürücülerin bu konuda dikkati olması gerekiyor.

Oto Cam Filmi Fiyatları Nedir?

Arabasına cam filmi taktırmak isteyen araç sahipleri, cam filmlerinin fiyatlarını merak ediyor. Maliyetli olup olmadığını araştıran araç sahipleri, uygun fiyatları ürünleri araştırıyor. Araba cam filmi fiyatlarının farklılık göstermesine sebep olan bazı etkenler bulunuyor. Esneklik, dayanıklılık ve çizilmeme oranı gibi faktörler fiyatların değişmesine sebep olabiliyor. Aynı zamanda farklı marka ve modeldeki araçlar için farklı fiyatlar uygulanabiliyor. Cam filmi kullanma ve araçların diğer maliyetlerinden kurtulmak isteyen kişiler için avantajlı araç kiralama seçenekleri bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı