araç kiralama
FAYDALI BİLGİLER

Eskişehir Anadolu Havalimanı

Eskişehir Anadolu Havalimanı

Tarihi yapısını koruyarak modernleşen bir kent görmek ister misiniz? O zaman Eskişehir’i mutlaka gezmelisiniz. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havalimanı kenti ziyaret etmek isteyenlerin ulaşımlarının hızlı ve konforlu olmasını sağlamaktadır. Eskişehir, ülkemizin en kalabalık 25. kenti. Öğrenci kenti olarak da bilinir kendisi. Bu yazıyı okuyan nerdeyse herkesin hayallerinde Venedik’i görmek vardır. Sular arasındaki yapılarıyla çok dikkat çeken Venedik kadar dikkat çekici bir kenttir Eskişehir. 

Porsuk Çayı etrafındaki kafeleri, parkları, bahçeleri ve restoranları ile size Venedik’i yaşatacak. Bu güzelliğe nasıl mı ulaşırsınız? Ülkemizin farklı noktalarından gerçekleştirilen Eskişehir Anadolu Havalimanı seferleri ile. Kentte Ekim ve Kasım aylarında Uluslararası Eskişehir Festivali düzenlenmekte. O tarihlerde biletler çok çabuk tükenmekte. Festivale katılmayı düşünüyorsanız biletlerinizi erken almalısınız. 

Festivale katılmak değil kenti gezerek tanımak istiyorsanız o zaman bahar aylarını tercih edebilirsiniz. Gerçi kent her mevsimde ayrı güzel olduğu için ne zaman gideceğinizin bir önemi yok. Şimdi hemen hayatınıza güzel bir anı bırakmak için Eskişehir Anadolu Havalimanı airport seferlerine bakın, biletinizi alın ve hiç beklemeden yola çıkın. 

eskisehir-havalimani

Eskişehir Anadolu Havalimanı Kuruluş Tarihi

Eskişehir Anadolu Havalimanı ne zaman kuruldu? Bu soruya 1989 diyebiliriz. Eskişehir Anadolu Havalimanı tarihçesi 1989 yılında hava trafiğine açılması ile başlar. 1986 yılında açılan Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu’nun eğitimlerini yapabilmek amacıyla kurulmuştur. 1989 yılında açıldığında işletmesini Anadolu Üniversitesi yapmıştır. İlk yolcu taşımasını 21 Haziran 2007 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı’na yapmıştır. THY tarafından yapılan seferi Temmuz ayındaki Brüksel yolculuğu takip etmiştir. Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesine ait olan havalimanının adı 2015 yılında Hasan Polatkan Havalimanı olarak değiştirilmiştir. 

eskisehir-havalimani-bilgileri

Eskişehir Anadolu Havalimanı Uçuş Bilgileri

Yolcuk düşüncesinde olanları en çok ilgilendiren havalimanından nerelere veya nerelerden havalimanına seferlerin olduğudur. Eskişehir Anadolu Havalimanı uçuş bilgileri ve seferlerine bakıldığında Brüksel dikkatleri çekmektedir. Corendon Airlines, Brussels Airlines, THY ve Pegasus Brüksel’e sefer düzenlemektedir. Aynı zamanda Nürnberg, Lyon, İstanbul, Dalaman, Diyarbakır, Trabzon, Gaziantep ve Adana’ya seferler yapılmaktadır. 

Yüksek Hızlı Tren, Eskişehir’den İstanbul’a olan uçak seferlerinin düşmesine neden olmuştur. İstanbul seferleri azaltılırken diğer noktalara yapılan seferler artırılmıştır. Ülkemizin farklı noktalarından Eskişehir’e uçakla ulaşım sağlamak isteyenler direkt uçuş yapılan destinasyonlar üzerinden aktarma yaparak ulaşabilir. 

Eskişehir Anadolu Havalimanı Adresi Bilgisi

Yolculuk ve gezi sırasında lazım olur düşüncesiyle havalimanı adresini merak edenler olur. Eskişehir Anadolu Havalimanı adresi nedir? Sorusunu sıklıkla duyabilirsiniz. Havalimanın açık adresi;

Gazi Paşa Mahallesi Muttalip Yolu Anadolu Üniversitesi İki Eylül Kampüsü Tepebaşı / ESKİŞEHİR

Çeşitli nedenlerle Eskişehir Anadolu Havalimanı iletişim için telefon numarasına ihtiyacınız olacağını düşünüyorsanız hemen vereceğim numarayı bir yere not edin. Eskişehir Anadolu Havalimanı telefon numarası:

0 222 323 68 69

eskisehir-havalimani-telefon

Eskişehir Anadolu Havalimanı Ulaşım Olanakları

Yeni bir yere gidenlerde ulaşım kaygısı olabilir. İlk defa gidenler tarafından en çok sorulan soru Eskişehir Anadolu Havalimanı’na indim merkeze nasıl geçerim? Olur. Anadolu Havalimanı’ndan merkeze geçebilmek için size çok seçenek sunulmuş. Ben size o seçeneklerden bahsedeceğim. Siz kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Eskişehir Anadolu Havalimanı ulaşım seçenekler;

Sivil Havacılık Yüksekokulu’na ait havalimanı merkeze 12 km uzaklıktaki Anadolu Üniversitesi’nin 2 Eylül kampüsü içerisinde yer almaktadır. Alana ulaşmak için ilk seçeneğiniz belediyenin otobüsleri olabilir. 4 nolu kırmızı otobüs Yıldız’a, 55 nolu siyah otobüs Üniversite Evleri’ne, 4 nolu mavi otobüs Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü’ne, 56 nolu siyah otobüs Yenikent Mahallesi’ne, 63 numaraları kırmızı otobüs Vadişehir Mahallesi’ne, 85 nolu siyah otobüs Batıkent Mahallesi’ne ulaşım sağlamaktadır. Fiyatları çok uygun olduğundan otobüs en ekonomik ulaşım aracıdır. 

Toplu taşıma olarak tramvay da merkeze ulaşım için kullanılabilir. Toplu taşımalar yerine daha hızlı ve daha konforlu ulaşım aracı tercih edenler için ticari taksileri tavsiye ederiz. Havalimanında günün her saatinde ticari taksi bulabilirsiniz. Fakat tramvay ve otobüse göre daha pahalı olduğunu unutmayın. 

En son seçenek araba kiralamaktır. Sadece merkeze gitmek değil gezmeyi ve yakın çevredeki turistik alanları görmeyi düşünüyorsanız kesinlikle araba kiralamalısınız. Yolculuğunuzdan önce rezervasyon yaptırırsanız aracınız sizi bekliyor olacaktır. 

eskisehir-havalimani-ulasim

Eskişehir Anadolu Havalimanı Yolcu Hizmetleri

Anadolu Havalimanı’nda sunulan hizmetler, yolcuların konforu açısında önem arz eder. Havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde gelen ve giden yolcular için çeşitli hizmetler sunulmaktadır. Bunlar nelerdir? Öncelikle yemek için restoran ve kafe bulunmakta. Hazır yiyecek alınabilecek market de bulunmaktadır. Gazete gibi süreli yayınları alabileceğiniz büfe de bulunmaktadır. Bunlar çok geniş çaplı olmayıp kısıtlıdır. 

Hediyelik eşya mı almak istiyorsunuz? Duty Free olmadığından dolayı diğer hediyelik eşya mağazalarından bakmanız gerekmekte. Duty Free açılıp açılmayacağına dair bir çalışma görülmemektedir. Alanda ibadethane, sağlık birimi, ATM, PTT, bebek bakım alanı bulunmaktadır. 

Yolcuların havalimanında rahatladıkları ve dinlendikleri alanların başında lounge salonları gelmektedir. Eskişehir Anadolu Havalimanı’nda THY havayolu şirketinin lounge salonu bulunmakta. Uçağınızı beklerken salonda kitap okuyabilir, ücretsiz wi-fi kullanabilir, yemek yiyebilirsiniz. 

Havalimanında araç kiralamak isteyenler için ofisler bulunmaktadır. Eskişehir Havalimanı araç kiralama ofislerinden kiralayacağınız araçla seyahatinizi ve gezinizi daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Toplu taşımaların zaman sınırlamasına takılmadan hareket edebilmek için araç kiralamak en doğrusu. 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı