araç kiralama
FAYDALI BİLGİLER

Gaziantep Havalimanı Bilgileri

Gaziantep Havalimanı

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en önemli şehirlerinden biri olan Gaziantep’e yıl içinde farklı illerden birçok kişi seyahat ediyor. Gaziantep’e ulaşım sağlamak istiyorsanız ulaşımlarınızı Gaziantep Havalimanı üzerinden gerçekleştiriyorsunuz. Bölgenin en önemli ulaşım merkezlerinden biri olan havalimanının önemli bir tarihi vardır. Uzun yıllardır bölgedeki uçuş trafiğinin merkezi olan Gaziantep Havalimanı, tarihi özellikleriyle dikkat çekiyor. Peki, Gaziantep Havalimanı ne zaman kuruldu?

Havalimanının ne zaman hizmet vermeye başladığını merak eden kişiler internet üzerinden araştırmalar yapıyor. Uluslararası alanda da uçuşlar gerçekleştirilen havalimanının kuruluş tarihi ve Gaziantep Havalimanı tarihçesi merak ediliyor. Bölgenin en yüksek kapasiteli havalimanı olma özelliği taşıyan Gaziantep Havalimanı, 1976 yılından beri faaliyetlerine devam ediyor.

İş veya gezi amacıyla havayolunu kullanarak Gaziantep’e geldiyseniz ilk olarak Gaziantep Havalimanı’nı göreceksiniz. Gelişmiş ve büyük bir havalimanı olma özelliğinin yanında çeşitli hizmetleriyle de öne çıkıyor. Havalimanı üzerinden farklı ülkelere yapılan dış uçuşlar 1996 yılından itibaren gerçekleştirilmeye başlamıştır. Peki, Gaziantep Havalimanı hakkında diğer bilgiler ne? İşte, Güneydoğunun en büyük havalimanıyla ilgili tüm ayrıntılar!

gaziantep-havalimani-hakkinda

Gaziantep Havalimanı Uçuş Bilgileri

Hangi uçağın ne zaman indiğini ve ne zaman kalkış yaptığını öğrenmek için uçuş bilgileri kullanılıyor. Türkiye’nin tüm havalimanlarına özel olarak hazırlanan uçuş bilgilerini birçok kişi kullanılıyor. Dış hatlardan gelen uçakların rotalarını ve uçuş bilgilerini öğrenmek için kullanılabiliyor. Gaziantep Havalimanı iniş kalkış bilgileri ve uçakların ne zaman ineceği gibi tüm bilgilere uçuş bilgileri üzerinden ulaşılabiliyor.

İnternet üzerinden rahat bir şekilde öğrenilebilecek uçuş bilgileri farklı ayrıntıları içeriyor. Uçakların geliş saatlerini ve uçuş numaralarını öğrenmek için Gaziantep Havalimanı uçuş bilgileri kullanılıyor. İç ve dış hatlar içi hazırlanan uçul bilgi ekranında tüm ayrıntılara ulaşmak mümkün olabiliyor. Siz de havayolunu tercih ederek bir yere gidecekseniz veya gelecek bir yolcuyu bekliyorsanız tüm uçuş ayrıntılarını öğrenmek için uçuş bilgilerini tercih edebilirsiniz.

gaziantep-havalimani-hakkinda-bilgiler.

Gaziantep Havalimanı Adresi Bilgisi

Türkiye’deki en yoğun nüfuslu şehirlerden biri olan Gaziantep, birçok yönden gelişmiş bir şehirdir. Her yanı tarihi ve doğal güzelliklerle dolu olan şehri gezmek amacıyla gelen birçok kişi bulunuyor. Şehir merkezinin eşsiz tarihi güzellikleri ve çevredeki özel yapılar birçok kişinin ilgisini çekiyor. Bölgeye farklı yerlerden gelen yerli ve yabancı turistler havalimanını kullanıyor. Turistlerin yanında ticaret alanında da gelişmiş Gaziantep’e iş amacıyla gelen kişiler de havayolunu tercih ediyor. Gaziantep Havalimanı adres bilgileriyle birlikte kolay bir şekilde bulunabiliyor.

Ulaşım olanaklarının oldukça kolay olduğu Gaziantep Havalimanı, Oğuzeli ilçesinin sınırlarında bulunuyor. Bu nedenle havalimanının ismi Oğuzeli Havalimanı olarak da biliniyor. Gaziantep Havalimanı nerede hakkında araştırmalar yapan kişiler için verilebilecek adres bilgisi bulunuyor. Eğer havalimanına özel aracınızla gidecekseniz Nizip caddesini kullanabiliyorsunuz. Mezarlık kavşağı ve Oğuzeli kavşağı yollarını kullanarak havalimanına ulaşmak mümkün olabiliyor.

gaziantep-havalimani-merak-edilenler

Gaziantep Havalimanı Ulaşım Olanakları

Ulaşım alt yapısının gelişmiş olduğu illerimiz arasında yer alan Gaziantep’te havalimanına ulaşmak için farklı araçlar tercih edilebiliyor. En sık tercih edilen ulaşım yöntemi arasında şehir merkezinden kalkan Havaş araçları bulunuyor. Havaş araçları ile hem şehir merkezinden havalimanına hem de havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlanabiliyor. Gaziantep Havalimanı Havaş hizmetlerinden yararlanan kişiler, rahat ve sorunsuz bir şekilde havalimanına ulaşabiliyor. Havaş otobüsleri şehir merkezi, Nizip caddesi ve Oğuzeli Kavşağı yol güzergahını kullanıyor.

Gaziantep Havalimanına yetişmek istiyorsanız özel araçlarınızla da seyahat edebilirsiniz. Havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık olarak 20 kilometredir. Yolların geliştirilmesi sayesinde hızlı ve sorunsuz bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Gaziantep Havalimanı ulaşım için birçok alternatif vardır.

Şehir merkezinden kalkan dolmuş ve otobüslerin yanında özel araç seçenekleri de değerlendirilebilir. Özel araç kiralayarak şehir merkezi üzerinden havalimanına veya havalimanından şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Tüm konumlarda kesintisiz olarak sunulan Gaziantep Havalimanı oto kiralama hizmetleri oldukça kalitelidir.

gaziantep-havalimani-nerede

Gaziantep Havalimanı Yolcu Hizmetleri

Gaziantep Havalimanı’ndaki yolculara farklı hizmetler verilmeye devam ediyor. Gaziantep Havalimanı check-in yaptırdığınız zaman bekleyebileceğiniz alanlar ve alışveriş olanakları bulunuyor. Hem gelen hem de giden yolcular için sunulan hizmetler sayesinde birçok kişi rahat bir ulaşım süreci yaşayabiliyor.

Gaziantep Havalimanına gelen ve çeşitli bölgelere ulaşım sağlamak için seçenekleri değerlendiren kişiler için farklı alternatifler bulunuyor. Gaziantep Havalimanı servis alternatiflerinden yararlanarak ulaşım sağlanabiliyor. Aynı zamanda Gaziantep Havalimanı araç kiralama hizmetleriyle kesintisiz olarak ucuz araç kiralanabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı