araç kiralama
TÜRKİYEYİ KEŞFET

İstanbul Kadıköy’de Gezilecek Yerler

İstanbul Kadıköy’de Gezilecek Yerler

İstanbul’da gezilecek çok yer olduğunu hepimiz biliriz. Hatta bu şehri gezmeye haftalar yetmez. Onun için her semti ayrı bir gezi programı içinde değerlendirmeniz doğru bir hareket olacaktır. Kadıköy gezilecek yerler listemize göz atmadan önce semtimizde neler var bahsedelim. Birçok yerli ve yabancı turistin yaz ya da kış fark etmeksizin uğradıkları bir yer Kadıköy’dür.

Buraya gelen kişilerin her isteklerini karşılayacak şekilde tarihi yerler, müzeler, eğlence yerleri, doğayla iç içe kalabileceğiniz ortamlar mevcuttur. Alış veriş tutkunlarının bolca alış veriş yapacakları çok sayıda mağaza, dinlenmek için birçok restoran ve cafeler bu semtimizde bulunmaktadır. Farklı kültürlerin lezzetlerini tatmak istiyorsanız onu da bulabilirsiniz. Oldukça büyük olan bu semti gezmek için hızlı olmalısınız. Bu olaya biraz hız kazandırmalısınız ancak o zaman birçok yeri görebilirsiniz.

Size hem hız hem de rahatlık sağlaması için araç kiralama fırsatınız olduğunu hatırlatmak isteriz. Kadıköy’de gidebileceğiniz yerlerle ilgili ayrıntılı yazıyı Yolcu 360’da bulabilirsiniz. Hemen şimdi Kadıköy gezilecek yerler listemize geçebiliriz.

kadikoy-gezilecek-yerler-2

Yemyeşil Fenerbahçe Parkı

Sanki deniz kenarındaki tatil köylerini anımsatan Fenerbahçe Parkı, mükemmel doğa harikası bir yerdir. Temiz hava almak isteyenler, yürüyüş ya da koşu yapmak isteyenler bu parka gitmelidirler. İsterseniz burada piknik de yapabilirsiniz. Yan tarafınızda Fenerbahçe Spor Kulübü bulunmaktadır. Burada spor yapan insanlar, parkta oynayan çocuklar, yürüyüş yapan gençler ve doğayla iç içe olmak isteyenler oldukça fazladır.

Hayvan severler burada sokak hayvanları ile dopdolu bir gün geçirebilirler. Kadıköy semtinde bulunan Fenerbahçe Parkı’na ailenizle ve çocuklarınızla giderek güzel bir gün geçirmeniz mümkündür. Tam adresini öğrenmek isterseniz Fenerbahçe Mahallesi, Tur Yolu Sokak diyebiliriz. Kime sorarsanız gösterirler diyemeyeceğiz. Çünkü navigasyon size yolu tarif edecektir 

kadikoy-gezilecek-yerler-3

Barış Manço’nun Eserleri Ve Barış Manço Müzesi

Barış Manço’yu sevmeyen yoktur sanırım. 7 den 77 ye herkesin müptelası olduğu rahmetli sanatçılarımızın eserleri, notaları ve eşyaları bir evde sergilenmektedir. Bu ev de 2010 yılında müzeye dönüştürülmüştür. Kadıköy belediyesinin hazırlamış olduğu Barış Manço Müzesine gitmenizi öneriyoruz. 10 lira gibi ücretle bu müzeyi gezebilmeniz mümkündür. 

Kadıköy gezilecek yerler listesinde müze gezisi yapmak isteyenler; Caferağa Mahallesi, Yusuf Kamil Paşa Sokakta bulunan Barış Manço Müzesine gidebilirler. Şehir dışından gelenler araba kiralama hizmetlerinden faydalanabilirler. Havayolu ile gelecekseniz. Sabiha Gökçen Havaalanı araç kiralama hizmetlerini de araştırabilir ve kolaylıkla buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adrenalin Sevenlere Bostancı Lunaparkı

Bostancı Mahallesi, Mehmet Şevki Paşa Caddesinde bulunan Bostancı lunaparkında oldukça eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. İstanbul Taksim araç kiralama kolaylığı ile buraya ulaşmanız oldukça kolaydır.

kadikoy-gezilecek-yerler-4

Tarihi Değeri Büyük Filizli Köşk

  1. Abdülhamit döneminde yapılmış olan Filizli Köşk, üç katlı bir yapıdır. Şu anda Türk Parlamenterler Birliği’nin sosyal tesisi olarak kullanılmaktadır. Tarihi binaları incelemekten hoşlanan kişilerin görmesi gerektiği bir yapıdır. Mustafa Mazhar Bey Sokağında bulunan köşk ziyaretiniz için İstanbul Sarıyer araç kiralama kolaylıklarından faydalanabilirsiniz. Bu özellikle Avrupa yakasından gelecek olan kişilere büyük kolaylık sağlayacaktır. 

İnanç Turizmi İçin: All Saints Moda Kilisesi

1878 yılında yapılan tarihi kilise şu anda da ibadete açıktır. Moda semtinde Yusuf Kamil Paşa Sokağındaki kilise gezinizde Anadolu yakasından gelecek olanlar İstanbul Kurtköy araç kiralama şanslarını değerlendirebilirler.

kadikoy-gezilecek-yerler-5

Harika Mimarisi İle Ayia Triada Rum Ortodoks Kilisesi

1902 yılında yapılmış olan kilise Bizans ve Rönesans mimarisinden etkilenilmiştir. Şu anda ibadete açıktır. Güzel görüntüsü ile büyülenecek bir yapıdır. Caferağa, Hacı Şükrü Sokakta bulunan kiliseyi görmenizi tavsiye ederiz. 

Kadıköy’deki Yeme İçme Yerleri

Semtte çok sayıda kahvaltı mekanları, restoranlar ve cafeler bulunmaktadır. Buralarda mola verebilir ve dinlenebilirsiniz. Süt Yumurta Reçel bunlardan birisidir. Burada her yörenin kahvaltısını yapabilir, zengin çeşidiyle güne güzel başlayabilirsiniz. Yeldeğirmeni’nde oturup kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Kadıköy sahil bakımından oldukça fazla alternatife sahiptir. Bu gezinizde size İstanbul araç kiralama hizmetleri kolaylık sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı