araç kiralama
TÜRKİYEYİ KEŞFET

İstanbul’un Asi Çocuğu: Kadıköy’deki En Güzel Yemek Mekanları

Kadıköy mekanları; İstanbul’luların favori uğrak noktalarındandır. Bu mekanları Kadıköy’de gezilecek yerler ve Kadıköy’de yemek yenilecek yerler olarak iki gruba ayırmamız daha doğru olur. Kadıköy’ün çarşısı, Fenerbahçe Feneri, Fenerbahçe Müzesi, Boğa Heykeli, Moda Parkı vb. bir tarafa; yemek mekanları bir tarafa denilebilir. Rengarenk semt yaşamıyla, sahne olduğu kültürel ve sanatsal etkinliklerle, alışveriş merkezleriyle, tarihi binalarıyla, vapur iskeleleriyle, gece hayatıyla Kadıköy, İstanbul’un Anadolu yakasında boğaz girişinde yer alan popüler bir ilçedir. Bu yazımızda ise Kadıköy’de yeme-içme yerleri listelenecektir.

Yanyalı Fehmi

Kadıköy’de ev yemekleri yiyebileceğiniz en ünlü restoranlardan biridir. Fiyatları çoğu kişiye pahalı gelse de özellikle yahni konusunda kimse bu mekanın eline su dökemez. Çarşı otobüs durağının arkasında bulunmaktadır

Çiya Sofrası

Kadıköy yemek yerleri arasında en iyilerindendir. Mumbar, boran ve diğer kebap çeşitlerini gönül rahatlığıyla yiyebileceğiniz bu mekan, Osmanlı mutfağından, Balkan, Asya ve Kafkasya lezzetlerini de ihtiva eder. Tercihinizi yöresel lezzetlerden yana kullanacaksanız buraya uğramanızı tavsiye ederiz, Kadıköy Balıkçılar Çarşısı’ndadır.

Kadıköy’de Köfte Nerede Yenir?

Kadıköy’de Köfte Nerede Yenir?

Kadıköy yemek mekanları arayışına girip yorulmayın diye hazırladığımız bu listeye devam ederken karnınızın yavaş yavaş acıkmaya başladığını tahmin edebiliyoruz. Yani en azından bizde durumlar böyle… Her neyse; eğer Kadıköy’deyken canınız köfte isterse Adapazarı Islama Köfte’yi tercih edebilir veya Express İnegöl Köfte’ye uğrayabilirsiniz.

Canım Ciğerim

Kadıköy’de ciğer nerede yenir? demek istiyorsanız, önerimiz tereddütsüz burasıdır. Mezeleriyle de ünlü olan bu mekan, yağlı lavaşlarıyla bol ve şişte sıcacık ciğerleriyle damak zevkinize uyum sağlayacaktır. Alkım Kitap Evi’nin yanındaki sokaktadır.

Ciğerci Hulusi

Kadıköy yemek rehberi yine bir ciğer mekanıyla devam ediyor… Hatta burası lezzetiyle o kadar ünlü ki, ciğer sevmeyenler bile buraya geldikten sonra bağımlısı oluyorlar… Doğru mu değil mi; siz gidip yerinde test edebilirsiniz. Caferağa Mahallesi’nin Mühürdar Caddesi’nde Misbah Muayyeş Sokak’tadır.

Haydarpaşa Mythos İstanbul Gurme

Kadıköy yemek mekanları denilince akla gelen ilk yerlerden olur kendileri… Ege mutfağına ait lezzetleri güzel sunumuyla misafirlerine ikram eden Mythos, menüsünde yoğurtlu Ege otlarından cunda zeytin piyazına, Girit ezmesinden peynirli patlıcana kadar pek çok alternatife yer verir. Haydarpaşa Garı’nın tarihi atmosferini hissedebileceğiniz Mythos, eski Gar lokantalarının bugüne taşınmış hâlidir.

Mercan Kokoreç

Mercan Kokoreç

Kadıköy’de midye ve kokoreç yemek isteyenlerin tercihleri arasında yer alan popüler bir mekandır. Mevsimine göre çeşitli taze balıklar ve farklı deniz mahsulleri de yine burada afiyetle yenir. Büyükada’da 1960 itibariyle açılan Mercan Kokoreç, birkaç şubesiyle Kadıköy’ün farklı noktalarında hizmet vermektedir.

Lazİstanbul

Kadıköy’de Karadeniz’in yöresel lezzetlerinin keyfine varabileceğiniz restoranlardandır. Çayeli kuru fasulyesi, kara lahana çorbası, turşu kavurma, muhlama ve Laz böreği gibi muhtelif Karadeniz lezzetleri burada sizi beklemektedir. Kadıköy restoranları arasında özel bir yeri olan Lazİstanbul, Caferağa Mahallesi-Halitağa Caddesi’nde bulunan Vahapbey Sokağı’ndadır.

Kadıköy’de Lahmacun Nerede Yenir?

Kadıköy’e geldiniz ve gezerken acıktınız… Lahmacun yemek isterseniz Halil Lahmacun’a uğrayabilirsiniz. Balıkçılar çarşısındaki bu küçük dükkan zaten hiç boş kalmamaktadır. Borsam Taş Fırın da lahmacun konusunda epey iddialıdır.

Kadıköy’de Tatlı Nerede Yenir

Kadıköy’de Tatlı Nerede Yenir?

Kadıköy’de yemek yedikten sonra üzerine bir tatlı iyi gider. Surp TekavorKilisesi’nin önünde yer alan Beyaz Fırın waffle ve tatlı hususunda Kadıköy’ün ileri gelen mekânlarındandır. Helvaları, akide şekerleri, lokumları, jöleleri, ezmeleri; kısacası ne ararsanız her şeyiyle Şekerci Cafer Erol da lezzetin hası, tatlının ustasıdır. Hele tulumba tatlısı var ya, ‘yeme de yanında yat’ denilen cinstendir. Beyaz Fırın’ın yanındadır ama tatlı tatlı geçinirler.

1920’li yıllardan beri hizmet veren, Batı ülkelerine özgü tatlılarıyla meşhur Baylan Pastahanesi’nde macaron, adisababa ve kup griye gibi lezzetleri tatmak size farklı bir Kadıköy deneyimi yaşatacaktır.

Moda Cup Kemal Usta’yı da anmadan geçmeyelim fakat burada waffle satılmamaktadır. Moda Caddesi’ndeki bu mekan, kupalarda hafif tatlıların sunulduğu mütevazi bir yerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı