araç kiralama
FAYDALI BİLGİLER

Kastamonu Havalimanı

Kastamonu Havalimanı

Türkiye’nin en yeni havalimanlarından biri olan Kastamonu Havalimanı, son yıllarda yüksek kapasitede hizmet vermeye devam ediyor. Kastamonu Havalimanı’nın ilginç bir tarihi bulunuyor. Her ne kadar eski yıllarda yapılmış olsa da uzun bir süre kullanılmayan ve son olarak yenileme çalışmalarıyla hizmete açılan havalimanının tarihi merak ediliyor. Bir süre önce açılan havalimanıyla ilgili araştırmalar yapılıyor. Kastamonu Havalimanı var mı? Kastamonu Havalimanı, Uzunyazı ismiyle hizmet vermeye devam ediyor. Peki, Kastamonu Havalimanı ne zaman yapıldı?

Kastamonu Havalimanı’nın temelleri 1959 senesinde atılmıştır. O dönemki uçakların inebileceği büyüklükte yapılan toprak alan üzerinden çeşitli şehirlere uçuşlar düzenlenmiştir. Ardından kullanıma kapatılan ve belirli çalışmalara rağmen yeniden açılamayan havalimanı, 2013 yılında yeniden hizmete açılmıştır. 2011 yılında Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan havalimanına tadilat ve yenileme çalışmalarının yapılmasına karar verilmiştir. 2013 yılının Temmuz ayından beri hizmete açılan havalimanından İstanbul’a uçuşlar düzenleniyor.

Kastamonu Uzunyazı Havalimanı ile ilgili çeşitli konularda araştırmalar yapılıyor. Havalimanına gitmek isteyen kişiler, adres bilgilerini ve iletişim numaralarını araştırıyor. Kastamonu Havalimanı iletişim numaraları üzerinden havalimanına ulaşım sağlamak mümkün olabiliyor. Faks üzerinden de iletişim kurma olanağı bulunan havalimanına 0366 220 02 54 numarasından ulaşılabiliyor. Kastamonu Havalimanı ile ilgili önemli olan bazı bilgiler bulunuyor.

kastamonu havalimanı

Kastamonu Havalimanı Uçuş Bilgileri

Bulunduğu coğrafyanın en önemli havalimanlarından biri olan Kastamonu Havalimanı, 2013 yılından beri birçok yolcuya hizmet vermeye devam ediyor. Farklı şehirlerden Kastamonu Havalimanı’na ulaşım sağlayacak kişiler için uçuş bilgileri büyük önem taşıyor. Uçukların bulunduğu konumu öğrenmek ve rötar yapan uçaklar hakkında bilgi almak için uçul bilgileri kullanılabiliyor. Kastamonu Havalimanı uçuşlar Türkiye’nin farklı şehirlerinden yapılabiliyor. İç hatlardaki uçakların geliş saatleri hakkında net bilgi almak için uçuş bilgi sistemi kullanılabiliyor.

Havayolu kullanarak herhangi bir yere gidecek olan kişilerin yanı sıra yolcu bekleyen kişiler için uçuş bilgileri büyük öneme sahiptir. Uçakların tahmini iniş saatlerinin öğrenilmesi ve gecikme bilgilerine ulaşılabilmesi için uçuş bilgileri ekranı sorgulanabiliyor. Aynı zamanda havayolu şirketleri ve uçak gidiş geliş saatleri hakkında bilgi alınabiliyor. Tüm Kastamonu Havalimanı seferleri için uçuş bilgileri kullanılabiliyor.

kastamonu-havalimani-adres

Kastamonu Havalimanı Adresi Bilgisi

Bölgenin en büyük yolcu kapasitesine sahip havalimanlarından biri olan Kastamonu Havalimanı, iç hat trafiğine açıktır. Yıllık yolcu kapasitesi 1 milyon olan havalimanına farklı şehirlerde aktarmalı ve direkt uçuşlar yapabiliyor. Kastamonu Havalimanı’na gitmek için adres bilgisi araştıran birçok kişi bulunuyor. Kastamonu Havalimanı nerede? Kastamonu Havalimanı, Merkez sınırlarında yer alan Türem Mahallesine bağlı Örencik Köyü’ne yakın bir konumda bulunuyor. Havalimanına gitmek isteyen kişiler belirtilen adresi kullanabiliyor. 

Şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlamak isteyen kişiler için önemli olan bazı bilgiler bulunuyor. Havalimanı ve şehir merkezi arasında yaklaşık olarak 13 kilometre uzaklık bulunuyor. Özel araçlarla yaklaşık 20-25 dakika içerisinde şehir merkezi ve havalimanı arasında yolculuk yapılabiliyor. Özel araçlar dışındaki alternatifleri kullanmak isteyen kişiler için tercih edilebilecek farklı ulaşım olanakları bulunuyor. Bu olanaklar sayesinde çift yönlü ulaşım sağlanabiliyor.

kastamonu-havalimani-iletisim

Kastamonu Havalimanı Ulaşım Olanakları

Şehir merkezi ve Kastamonu Havalimanı arasında ulaşım hizmeti veren çeşitli toplu taşıma araçlar bulunuyor. Otobüs, servis veya taksi gibi araçlarla Kastamonu Havalimanı ulaşım ihtiyaçları karşılanabiliyor. Otobüs kullanarak havalimanına gitmek isteyen kişiler, şehir merkezindeki belirli noktalardan otobüslere binebiliyor. Havalimanı’na oldukça yakın bir konumda bulunan otobüs durakları sayesinde şehir içi ulaşım sağlanabiliyor. 

Havalimanı’na ulaşım için tercih edilebilecek diğer bir alternatif ise taksilerdir. Hem şehir merkezinde hem de havalimanında bulunan taksiler ile farklı noktalara ulaşım sağlanabiliyor. Taksilerin yanı sıra farklı saatlerde kalkan servislerde tercih edilebiliyor. Kastamonu Havalimanı telefon numarası arayan birçok kişi telefon numaralarına internet üzerinden ulaşabiliyor. 0366 220 02 54 numaralı telefondan havalimanına ulaşmak mümkün olabiliyor.

kastamonu-havalimani-airport

Kastamonu Havalimanı Yolcu Hizmetleri

Kastamonu Havalimanı çevresinde yolcuların belirli süreler boyunca konaklayabileceği yerler bulunuyor. Havalimanına yakın konumda bulunan otellerde konaklamak mümkün olabiliyor. Ulaşım hizmetleri söz konusu olduğunda ise Kastamonu Havalimanı servis hizmetleri tercih edilebiliyor. Fiyatları oldukça uygun olan servislerle birçok noktaya ulaşım sağlanabiliyor. Daha konforlu ve lüks bir ulaşım hizmeti almak isteyen kişiler, Kastamonu Havalimanı araç kiralama hizmetlerini tercih edebiliyor. Farklı marka ve model lüks araçları uygun fiyatlara kiralamak isteyen kişiler, telefon numaraları üzerinden iletişim kurabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı