araç kiralama
FAYDALI BİLGİLER

Konya Havalimanı

Konya Havalimanı

Türkiye’deki önemli havalimanlarından biri olan Konya Havalimanı, yıl içinde birçok yolcuya hizmet vermeye devam ediyor. Konya’ya havayolu aracılığıyla gidecekseniz bilmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunuyor. Konya, İç Anadolu bölgesinin kalabalık nüfuslu şehirlerinden biridir. İç Anadolu havayolu ulaşımı için önemli olan Konya Havalimanı, uzun zamandır faaliyet gösteriyor. Peki, Konya Havalimanı ne zaman inşa edildi? İç Anadolu’nun önemli havalimanlarından biri olan Konya Havalimanı ne zaman açıldı?

2000 yılında yurt içi uçuşlara açılan Konya Havalimanı, 2001 yılından beri dış hatlar yolcu trafiğini de açılmıştır. Konya Havalimanı’na giden kişiler, havalimanının hangi tarihte nasıl kurulduğunu merak ediyor. Düz bir alan üzerine kurulu olan Konya şehri, havalimanları için elverişli yer şekillerine sahiptir. Bu nedenle bölgede sivil havacılığın yanı sıra askeri uçuşlar da gerçekleştiriliyor. Birçok Konyalının ve bölgeye gelen ziyaretçilerin merak ettiği sorular bulunuyor.

Konya Havalimanı, 2000 yılından beri sivil uçuşlar için faaliyet göstermeye devam ediyor. Selçuklu ilçe sınırlarında yer alan havalimanının yaklaşık olarak 141 bin metre kare alan üzerine inşa edildiği biliniyor. Jet Üs Komutanlığı’nın da bulunduğu bölgede birçok hava ulaşımı gerçekleştiriliyor. Havalimanının hem sivil hem de askeri açıdan büyük önemi bulunuyor. Konya Havalimanı hakkındaki tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

konya-havalimani

Konya Havalimanı Uçuş Bilgileri

Yıl içinde birçok yolcunun kullandığı Konya Havalimanı, hem şehir hem de bölge için önemlidir. Çeşitli sebeplerden dolayı Konya’ya gelen yolcular, havalimanı üzerinden farklı bölgelere ulaşım sağlayabiliyor. Gelen ve giden uçaklar hakkında ayrıntılı bilgi almak için uçuş bilgileri sistemi kullanılıyor. Tüm havalimanları için oldukça önemli olan uçuş bilgileri ekranı, Konya Havalimanı için de kullanılıyor. Konya Havalimanı uçuşlar hakkında bilgi almak için uçuş bilgileri tercih edilebiliyor.

Nüfus bakımından yoğun olan Konya’da ticaret ve turizm sektörü de gelişmiştir. Eğitim ve iş amacıyla Konya şehrin gelen kişilerin birçoğu havayolunu tercih ediyor. Birçok yönden avantajlı olan havalimanı, ulaşımı kolay bir yerde bulunuyor. Konya’ya havayoluyla gelen kişiler, şehir merkezine farklı araçlarla gelebiliyor. Uçuş bilgileri tercih edilerek rötar yapan uçaklar hakkında da bilgi alınabiliyor. Konya Havalimanı iç hatlar bilgileri için uçuş bilgileri takip ekranı kullanılabiliyor.

konya havalimanı adres

Konya Havalimanı Adresi Bilgisi

Yıl içinde Konya Havalimanı’na gidecek olan birçok kişi adres bilgilerini araştırıyor. Konya Havalimanı Selçuklu ilçesinde bulunuyor. Şehir merkezi ile havalimanı arası yaklaşık olarak 15 dakika sürüyor. Uçuş kapasitesi yüksek olan havalimanını tercih eden kişiler, farklı ulaşım araçlarından yardım alıyor. Konya Havalimanı check-in yaptırmak için yola çıkan kişiler, Havaş otobüslerini veya özel araçları kullanabiliyor.

Konya ve Ankara karayolu üzerinde bulunan havalimanına karayolları üzerinden ulaşım sağlanabiliyor. Peki, Konya Havalimanı nerede? Havalimanı, Selçuklu ilçe sınırlarında bulunuyor. Çevre yoluna çıkan kişiler, karayolunu takip ederek hızlı bir şekilde havalimanına ulaşabiliyor. Son yıllarda geliştirilen yollar sayesinde araç mesafesi oldukça kısalan havalimanına ulaşmak için tercih edilebilecek ulaşım alternatifleri bulunuyor.

konya-havalimani-bilgi

Konya Havalimanı Ulaşım Olanakları

2000 yılında sivil hava uçuşlarına açılan ve o yıldan beri kesintisiz olarak hizmet veren Konya Havalimanı, ulaşım olanakları bakımından gelişmiş bir havalimanıdır. Havalimanından çevre il ve ilçelere ulaşmak oldukça kolaydır. Konya karayolları üzerindeki farklı güzergahlardan İç Anadolu illerine ulaşım sağlanabilir. Ankara iline de yakın olan Konya’dan Ankara’ya karayolu veya hızlı tren ile ulaşım sağlanabilir. 24 saat kesintisiz olarak hizmet veren taksiler ile ulaşım sağlanabilir. Konya Havalimanı ulaşım için Havaş ve özel araçlar da kullanılabilir. Özel araç kullanmak isteyen kişilerin tercih edebileceği alternatif araba kiralama hizmetleri bulunuyor.

Mevlana müzesi ve çeşitli tarihi bölgeleriyle ünlü olan Konya’ya turizm amacıyla gelen birçok kişi bulunuyor. Şehri gezmek isteyen kişiler, havalimanından kalkan toplu taşıma araçlarını kullanabiliyor. Şehir merkezinden Konya Havalimanı’na ulaşmak için taksi veya özel araç seçenekleri kullanılabiliyor. 

Şehir merkezinden havalimanına direk sefer yapan belediye otobüsü bulunmasa da Havaş seferleri tercih edilebiliyor. Konya Havalimanı adres bilgisini araştıranlar için yol tarifi bulunuyor. Havalimanı’na merkezden gitmek için Anıt Meydanı’ndan başlayan yolculuk Aydınlıkevler güzergahı üzerinden havalimanında son buluyor. Havalimanı, Konya’nın Selçuklu ilçesine bağlı olan Büyükkayacık konumunda bulunuyor.

konya-havalimani-telefon

Konya Havalimanı Yolcu Hizmetleri

Konya Havalimanı yakınında konaklanabilecek farklı oteller bulunuyor. Konaklama seçeneklerindeki özellikler ve fiyatlar çeşitli etkenlere göre farklılık gösteriyor. Yolculara Konya Havalimanı havaş ile ulaşım hizmeti de veriliyor. Konya Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden özel araç kiralayarak ulaşım sağlama seçeneği de tercih edilebiliyor. Şehir merkezinden veya havalimanından ucuz araba kiralamak için telefon numaraları ve internet sitesi tercih edilebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı