araç kiralama
FAYDALI BİLGİLER

Malatya Erhaç Havalimanı

Malatya Erhaç Havalimanı

Türkiye, son yıllarda ulaşım olanakları bakımından gelişmeye devam ediyor. Alt yapılar ve yollar inşa edilirken en büyük yatırımlardan biri de havalimanlarına yapılıyor. Türkiye’nin farklı il ve bölgelerine yapılan havalimanlarıyla birlikte havayolu ulaşım ağı genişletiliyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nin en önemli havalimanlarından biri olan Malatya Erhaç Havalimanı uzun zamandır yolcularına hizmet veriyor. Peki, Malatya Erhaç Havalimanı ne zaman inşa edildi? Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki ulaşım yatırımlarından biri olan havalimanı ne zamandan beri hizmet veriyor? Malatya Erhaç Havalimanı telefon bilgileri ve kuruluş tarihi araştırılıyor.

Havalimanına 0422 266 00 46 telefon numarası üzerinden ulaşılabiliyor. Hem sivil hem de askeri olarak hizmetlerine devam eden havalimanı, Türkiye’nin en eski havalimanlarından biridir. Son yıllarda yapılan çalışmalarla modernleştirilen havalimanının özellikleri birçok kişi tarafından merak ediliyor. Malatya Erhaç Havalimanı 1941 yılından beri hizmet veriliyor. Şehrin kuzey bölgesinde yer alan havalimanının şehir merkezine yaklaşık olarak 35 kilometre uzaklıkta olduğu biliniyor. Malatya’ya giden yolcular tarafından tercih edilen havalimanıyla ilgili bilinmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. İşte, Malatya Erhaç Havalimanı hakkındaki tüm ayrıntılar!

malatya-havalimani

Malatya Erhaç Havalimanı Uçuş Bilgileri

Asfalta kaplanmış bir havalimanı olan Malatya Erhaç Havalimanı, şehir merkezine ortalama uzaklıkta bulunuyor. Bölgeye gelen ve havalimanını kullanacak olan vatandaşlar, uçakların kalkış saatini merak edebiliyor. Malatya Erhaç Havalimanı uçuşlar hakkında bilgi almak için uçuş bilgileri kullanılabiliyor. Yolculara anlık olarak sunulan uçuş bilgileri sayesinde her türlü ayrıntıya ulaşmak mümkün olabiliyor. Havalimanı ile ilgili merak edilen sorulardan biri de havalimanının Erhaç ismini nereden aldığıdır.

1941 senesinde inşası tamamlanan ve 1984 yılından beri yeni yerinde hizmet veren Malatya Erhaç Havalimanı, ismini ilginç bir yerden almıştır. Malatya Erhaç Havalimanı ismi nereden geliyor? Alınan bilgilere göre 1941 yılındaki inşaat sırasında bölgede görev yapan Fransız kadın mühendisin soyadı havalimanına verilmiştir. O günden beri aynı isimle kullanılmaya devam eden Malatya Erhaç Havalimanı’nın isminin değişip değişmeyeceği bilinmiyor.

malatya-havalimani-adres

Malatya Erhaç Havalimanı Adresi Bilgisi

Türkiye’deki ilk havaalanlarından biri olan Malatya Erhaç Havalimanı, 1984 yılından beri uluslararası olarak hizmet veriyor. Yıllık yaklaşık olarak 1 milyon yolcu taşıma kapasitesine sahip olan havalimanı, hem sivil hem de askeri uçuşlar için faaliyet yürütüyor. Malatya Erhaç Havalimanı nasıl gidilir? Malatya Erhaç Havalimanı’na ulaşım sağlama için farklı güzergahlar kullanılabiliyor. Şehir merkezine yaklaşık olarak 35 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşmak için farklı ulaşım araçları tercih edilebiliyor.

Havalimanına özel araçlarla gitmek isteyen kişiler, adres bilgisini araştırıyor. Malatya Erhaç Havalimanı iç hatlar çıkışında araç kiralama ve taksi gibi ulaşım seçenekleri tercih edilebiliyor. Malatya şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlamak için özel araçların yanında havaş hizmetleri de tercih edilebiliyor. Tercih edilebilecek farklı ulaşım olanakları da bulunuyor.

malatya-havalimani-telefon

Malatya Erhaç Havalimanı Ulaşım Olanakları

Malatya merkez ilçelerinden havalimanına ulaşmak isteyen kişilerin tercih edebileceği farklı alternatifler bulunuyor. Havalimanına özel araçlarıyla gelen kişiler, havalimanında bulunan otoparkları tercih edebiliyor. Otoparkların fiyatları çeşitli etkenlere göre farklılık gösteriyor. Engelliler için özel hizmet veren otoparklar da bulunuyor. İç hatlar ve dış hatlar terminallerinin arasında otoparklar ve farklı ulaşım araçları bulunuyor. Taksi ile ulaşım sağlamak isteyen kişiler için 7/24 taksi hizmetleri veriliyor. En çok tercih edilen ulaşım seçeneklerinden biri de havaş otobüsleri olarak dikkat çekiyor. Hem şehir merkezinden hem de havalimanından havaş seferleri düzenleniyor.

Havalimanına şehir merkezi üzerinden gidecek olan kişiler farklı güzergahlar üzerinden geçiyor. İlk olarak Sivas Caddesi üzerinden başlayan güzergah, Çevre Yolu ve MAŞTİ konumlarını takip ederek havalimanına kadar gidiyor. Toplu taşıma araçlarının yanında özel araçlarıyla gitmek isteyen kişilerin de tercih edebileceği güzergahlar bulunuyor. Havalimanına ulaşım saati trafiğe ve ulaşım aracına göre farklılık gösteriyor. Bu nedenle uçağını kaçırmamak isteyen kişiler, Malatya Erhaç Havalimanı ulaşım seçeneklerini önceden araştırmalıdır. Bu kapsamda hem taksiyle hem servislerle hem de özel araçlarla bu havalimanına ulaşım mümkün olmaktadır. 

malatya-havalimani-telefon-iletisim

Malatya Erhaç Havalimanı Yolcu Hizmetleri

Malatya Erhaç Havalimanı yakınında tercih edilebilecek otel ve pansiyonlar bulunuyor. Havalimanına yakın konumda bulunan konaklama yerlerinde belirli süreler boyunca kalınabiliyor. Aynı zamanda Malatya Erhaç Havalimanı servis ve transfer hizmetleri sayesinde kolay bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor. Özel araçlarıyla ulaşım sağlamak isteyen yolcular için 7/24 özel araç kiralama hizmetleri veriliyor. Malatya Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişiler, istedikleri zaman telefon numaraları üzerinden ayrıntılı bilgi alarak araç kiralama işlemini gerçekleştirebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı