araç kiralama
FAYDALI BİLGİLER

Milas-Bodrum Havalimanı

Milas-Bodrum Havalimanı

Yaz ayları yaklaşınca hepimizin hayalleri Bodrum’a gitmek ve dönemin yorgunluğunu atmak. Bodrum’a gideyim ama nasıl gideyim? Diye düşünmeyin. Havayolunu kullanmanız en mantıklısı. Milas-Bodrum Havalimanı gelen uçuşlar neler, acaba buradan uçuş var mı? Bulunduğunuz ildeki havalimanından direk uçuş yoksa havayolu biraz zahmetli oluyor bunu kabul ediyoruz. Ama siz de kabul etmelisiniz ki saatler süren karayolundan çok daha rahat. 

Daha kısa sürede varmak ve daha konforlu ulaşım için kesinlikle havayolu ulaşımı tercih edilmelidir. Gidiş kadar dönüş yolculuğu da sizi meraklandırabilir. Bodrum çok popüler bir turistik merkez olduğundan havalimanından çok farklı destinasyona uçuş yapılmaktadır. Yapacağınız vakitlice biletinizi almak ve tatilinizin keyfini sürmek. Daha önce hiç gitmemiş olsanız dahi konakladığınız yerden Milas-Bodrum Havalimanı yol tarifi alarak alana ulaşmanız çok zor olmayacaktır. 

En çok duyduğumuz soruların başında Milas-Bodrum Havalimanı nerede sorusu gelir. Nerede olduğunu öğrenip ona göre yer ayarlaması yapanlar var. Belki kendilerince haklılar ama kentin her yerinden havalimanına ulaşım çeşitli vasıtalarla sağlandığından hiç problem yaşanmamaktadır. Havalimanı Bodrum merkeze 35 km, Muğla’ya 75 km, Milas’a 18 km uzaklıktadır. Planlarınızı yapmanız için her şey hazır. Yazımızın devamında merak edilen diğer ayrıntıları bulacaksınız. Faydalı olması dileğiyle iste detaylarımız! 

milas-bodrum-havalimani

Milas-Bodrum Havalimanı Kuruluş Tarihi

Kuruluş tarihini öğrenip ne yapacağım diye düşünmeyin. Çok gezen mi yoksa çok okuyan mı bilir? Çok gezen. Evet çok gezip birçok bilgiye sahip olmak için bu tür ayrıntıları asla es geçmeyin. Oscar kazanan Milyoner filmindeki çocuğu hatırlayın… Bodrum’da 1980 yılında hizmete giren Imsık Havalimanı’na konumundaki coğrafi koşullar nedeniyle sadece küçük kapasiteli uçakları inebilirdi. Kısa bir pisti vardı. Bodrum gibi değerli turistik merkezin gerçek değerini görebilmesi için daha fazla turistin ziyaretine ihtiyaç vardı. Bunun gerçekleşebilmesi havayolu ulaşımı şarttı. 

Yeni havalimanı için kollar sıvanmış ve 1994 yılında temelleri atılmıştı. Yapımcı firma işi tasfiye edince yarım kaldı. 1995 Ağustos’ta yeni ihale yapılarak yeni firma belirlendi. Yapılan yenilemeler ve eklemelerle havalimanı belli bir forma sokuldu. 1998 yılında dış hatlar terminalinde yapılan çalışmalarla alan Türkiye’nin en önemli limanlarından biri haline geldi. 

Gelen yolcu sayısı arttıkça havalimanında yenileme ve geliştirme çalışmaları yapıldı. Yap- işlet ve devret modeliyle 2012 yılında dış hatlar terminalinin kapasitesi artırıldı. Günümüzde yıllık 5 milyon yolcuya hitap edebilecek 95863 metrekarelik alanıyla dış hatlar terminali hizmet vermektedir. Havalimanı 2035 yılına kadar Tepe Akfen Vie yanı TAV Havalimanları Holding tarafından işletilecek. İç hatların işletmesini 2015 yılında Devlet Hava Meydanları İşletmesi devir aldı. 

milas-bodrum-havalimani-adres

Milas-Bodrum Havalimanı Uçuş Bilgileri

Seyahat planlaması yapacak olanların en çok merak ettikleri şey arasında Milas- Bodrum Havalimanı’na nerden ve nerelere uçuş olduğudur. İstanbul ve Ankara gibi merkez havalimanı olmadığından dolayı her yere uçuş olmaması çok normal. Milas- Bodrum Havalimanı uçuş bilgileri için sitedeki bilgilerden yardım alınabilir. Biletimi aldım havalimanında iken hangi kapıya gideceğim, uçağımda rötar var mı, varsa kaç dakika, tahmini kalkış ve varış süresi nasıl? gibi sorularınıza cevaplarınızı alandaki anlık uçuş bilgileri ekranı verecek. Ekranı takip ederek iç ve dış hat uçuşlarında bütün bu sorularınıza hatta daha fazlasına cevap bulabilirsiniz. 

 

Ben size kısaca havalimanından nerelere ve hangi firmalarla uçabileceğinize dair bilgiler vereyim; Amsterdam’a Corendon Airlines ve Corendon Dutch Airlines havayollarını kullanabilirsiniz. Pegasus Havayolları İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa’ya, THY İstanbul Sabiha Gökçen ve Atatürk havalimanına, AnadoluJet ise Ankara’ya uçmaktadır. Uçuş saatlerine siteden ulaşabilirsiniz. 

milas-bodrum-havalimani-adres-bilgisi

Milas-Bodrum Havalimanı Adresi Bilgisi

Eskiye nazaran bölgenin turizmde ivme kazanmasında en büyük pay havalimanına aittir. İnsanlar Ulaşımı zor olan yerlerdense daha hızlı ve pratik olanları tercih etmektedir. Kısacık tatilinin yollarda geçmesini kim ister ki? Milas-Bodrum Havalimanı adres tarifi çok kolay bulunabilecek bir konumda. Milas ilçesi sınırlarında yer alan havaalanı Didim’e 82 km, Bodrum merkeze 32 km, Muğla’ya 76 km, Milas’a 12 km uzaklıkta. Adı başta Bodrum Havalimanı olarak düşünülmüş fakat Milaslıların itirazıyla Milas-Bodrum olmuştur.

Milas-Bodrum Havalimanı Ulaşım Olanakları

Uçuşumuz bitti ve havalimanına indik. Eee sonra konaklayacağım yere nasıl gideceğim? Hayatı akışına bırakanlar hiç plan yapmadan yola çıkabilir. Fakat yanında çocuklarıyla birlikte yolculuk yapacak olanların her şeyi planlaması lazım. İşte bu noktada söyleyeceklerim çok önemli. Havalimanından merkeze ve çeşitli turistik alanlara ulaşım adına çok seçenek var. Milas- Bodrum Havalimanı Havaş servisleri birinci tercihiniz olabilir. 

Havaş servisleri Didim ve Bodrum’a seferler düzenlemektedir. Muğla Belediyesine ait olan MUTTAŞ ise Bodrum merkez ve Menteşe servisler düzenlemektedir. Servislerin saatleri uçakların iniş ve kalkış saatlerine göre planlanmaktadır. Yaz aylarında sefer sayılarında artış yaşandığından dolayı tüm gün servis bulmanız mümkündür. Sabah 05.30’da seferleri başlamaktadır. Gün boyunca devam eden seferlerle biraz daha uzun sürede ama daha ucuz fiyata ulaşım sağlayabilirsiniz. MUTTAŞ servisleri yolcuları 2 saat öncesinde havalimanında olacak şekilde saat ayarlaması yapmaktadır. Servislerin nerden kalktığını danışmaya sorarak öğrenebilirsiniz. Zaten kalabalığı takip ettiğinizde servislere ulaşırsınız.

Havalimanından Milas’a toplu taşıma araçları vardır. Sabah 08:30 ile 18:00 arasında hizmet vermektedir. Belediyenin sitesinde Milas, Bodrum ve diğer merkezlere yapılacak seferlerin tarifesi çizelge olarak sunulmuştur. Dileyen oraya göz atarak planını daha rahat yapabilir. 

Ulaşım adına bir diğer seçenek ticari taksilerdir. Kaldığınız otele veya evinize çok daha hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüse göre biraz fazla olacağını söylemek gerek. Tarifeler değiştiğinden fiyat vermek doğru olmayacak. Milas-Bodrum Havalimanı ulaşım hizmetleri çok planlı olduğundan asla bir mağduriyet yaşamazsınız. 

milas-bodrum-havalimani-iletisim

Milas-Bodrum Havalimanı Yolcu Hizmetleri

Yaz aylarında tıklım tıklım olan havalimanında yolcuların ihtiyaçlarını giderecek hizmetler bulunmakta. Yıllık 3 milyon yolcu taşıma kapasitesine sahip mekanda gelen yolcuların araçlarını bırakabilmesi için Milas- Bodrum Havalimanı otopark alanı bulunmakta. Hem iç hat hem de dış hat yolcularına özel imkanlar sunulmuştur. Yapacak bir iş olmadan uçak beklemek kadar sıkıcı bir durum yok. Bunun farkında olan yetkililer alana gümrüksüz satış mekanları, yeme içme alanları yerleştirmiştir. Sağlık alanı, VIP salon, danışma, ATM’ler, ibadethaneler, kayıp bagaj büroları, yer hizmetleri kuruluşları bulunmakta. Gazete satış alanları, HAVAŞ ve MUTTAŞ hizmetleri, karşılama ve danışma bankoları yolcular için önemli İhtiyaçları gidermek için alanda yer almaktadır. Milas- Bodrum Havalimanı araç kiralama ofisleri tatilini daha rahat geçirmek için araç kiralamak isteyenlere hizmet vermektedir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı