araç kiralama
FAYDALI BİLGİLER

Nevşehir Kapadokya Havalimanı

Nevşehir Kapadokya Havalimanı

Türkiye’nin en önemli doğal güzelliklerinden biri olan ve her sene binlerce turist tarafından ziyaret edilen Kapadokya, eşsiz yönleriyle görenleri hayran bırakıyor. Kapadokya’ya gitmek isteyen kişilerin tercih edebileceği farklı alternatifler bulunuyor. Havayolu ulaşımı Kayseri’de bulunan ve Kapadokya’ya yaklaşık olarak 100 kilometre uzaklıkta yer alan Kayseri Havalimanı için tercih edilebilir. Fakat Kapadokya’ya çok yakın konumda bulunan Nevşehir Kapadokya Havalimanı çok daha avantajlı olacaktır. Peki, Kapadokya’ya sadece 25 kilometre uzaklıkta bulunan Nevşehir Kapadokya Havalimanı nerede? Havalimanına ulaşım sağlamak için Nevşehir Kapadokya Havalimanı iletişim bilgileri nedir? İşte tüm ayrıntılar!

Nevşehir’e bağlı Gülşehir ilçesi sınırlarında bulunan Nevşehir Kapadokya Havalimanı, 1988 yılından beri hizmet veriyor. Yaklaşık olarak 700 bin yolcu kapasitesi bulunan havalimanının dış hatlar terminali de vardır. Hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşlara açık olan havalimanı, Gülşehir ilçene 9 kilometre mesafe uzaklıkta yer alıyor. Çeşitli il ve ilçe merkezlerinden Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na ulaşmak için tercih edilebilecek farklı araçlar bulunuyor.

Güzel ve unutulmaz bir tatil geçirmek için Kapadokya’ya gelen kişiler için verilen profesyonel hizmetler vardır. Çevresinin yeşillendirilmesi ve temiz olmasıyla birlikte 2014 senesinde “Yeşil Kuruluş” ödülü almaya hak kazanan Nevşehir Kapadokya Havalimanı, oldukça güzel bir yapıdır. Sadece Nevşehir’in değil farklı illerin de havayolu ulaşımı ihtiyacını karşılayan Nevşehir Kapadokya Havalimanı hakkında bilinmesi gereken bazı bilgiler vardır.

nevsehir-havalimani

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Uçuş Bilgileri

Özellikle; yaz aylarında birçok kişi hem kaplıca tatili yapmak hem de Kapadokya’yı görmek amacıyla Nevşehir Kapadokya Havalimanı üzerinden ulaşım sağlıyor. Hem bölgeye yeni gelecek hem de Nevşehir Kapadokya Havalimanı üzerinden farklı şehirlere gidecek olan kişiler için uçuş bilgileri önem taşıyor. Nevşehir Kapadokya Havalimanı uçuş bilgileri sayesinde gelen ve giden uçaklara anında ulaşılabiliyor.

Aynı zamanda rötar yapmış uçakların bilgisine ulaşmak için uçuş bilgileri kullanılabiliyor. Haftanın tüm günlerinde İstanbul ve Nevşehir arasında uçuş seferleri yapılıyor. Bu uçuş seferlerinin saatini ve Nevşehir Kapadokya Havalimanı uçuş kodu ayrıntılarını öğrenmek için uçuş bilgileri kullanılabiliyor. Türk Hava Yolları tarafından Nevşehir Kapadokya Havalimanı üzerinden farklı şehirlere seferler düzenlenebiliyor. Uçak bileti olan herkes farklı platformlardan ve Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan uçuş bilgilerine ulaşabiliyor.

nevsehir-havalimani-adres

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Adresi Bilgisi

Nevşehir’e giderek Kapadokya’yı görmek isteyen kişilerin tercih edebileceği farklı ulaşım araçları bulunuyor. Günümüzde hızlı ve avantajlı olması sebebiyle havayolu ulaşımı tercih ediliyor. Havayolu ulaşımını kullanacak kişiler, Nevşehir Kapadokya Havalimanı ulaşım bilgileri hakkında araştırmalar yapıyor. Nevşehir Kapadokya Havalimanı ve Nevşehir şehir merkezindeki yaklaşık uzaklık 30 kilometredir. 

Nevşehir Kapadokya Havalimanı; Göreme, Ürgüp ve Avanos gibi ilçe merkezlerine de yakın konumda bulunuyor. Bu sayede Nevşehir Kapadokya Havalimanı üzerinden farklı turizm merkezlerine kolay bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor. Şehir merkezinden havalimanına veya havalimanından şehir merkezlerine ulaşım sağlamak için tercih edilebilecek bazı seçenekler vardır. Ekonomik yöntemler ile avantajlı bir seyahat geçirilebilir.

nevsehir-havalimani-telefon

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Ulaşım Olanakları

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Nevşehir Kapadokya, ulaşım olanakları bakımında da gelişmiştir. Her yıl birçok yabancı ve yerli turisti ağırlayan bölgede ulaşım alt yapısı çalışmaları yapılmıştır. Bunun yanı sıra farklı ulaşım araçları ve seferler eklenerek bölgeye gelen yolcuların ulaşım ihtiyaçları karşılanmıştır. Nevşehir kent merkezi ve Nevşehir Kapadokya Havalimanı arasında sefer düzenleyen otobüs ve dolmuşlar vardır. 

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na ulaşım sağlamak için taksiler ve özel araçlar da tercih edilebilir. Nevşehir il merkezi, Nevşehir Kapadokya Havalimanı ve diğer turizm merkezleri arasındaki mesafe yakın olduğu için özel araçlarla rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Hatta bu yerler arasında özel araçla seyahat etmek çok daha avantajlı olacaktır. Tüm ulaşım seçenekleri için Nevşehir Kapadokya Havalimanı telefon numarası üzerinden iletişim kurulabilir. Havalimanına telefon numarası üzerinden ulaşmak için 0384 421 44 55 numarası tercih edilebiliyor.

nevsehir-kapadokya-havalimani

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Yolcu Hizmetleri

Turizm merkezi Nevşehir Kapadokya’da tercih edilebilecek birçok konaklama yeri bulunuyor. Aynı zamanda Ürgüp ve Göreme gibi önemli yerlerde de çeşitli tesisler ve oteller bulunuyor. Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na gelen kişiler bu tür merkezlere giderek konaklama ihtiyacını karşılayabiliyor. 

Kapadokya’da ziyaretçilerin konaklaması için hizmet veren yerler vardır. Ulaşım alanında Nevşehir Kapadokya Havalimanı servis hizmetleri dikkat çekiyor. Servislerden yararlanarak farklı yerlere gitmek mümkün olabiliyor. En rahat ve ekonomik ulaşım seçeneklerinden biri de özel araç kiralama alternatifi olarak dikkat çekiyor. Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama hizmetleriyle ekonomik araç kiralanabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı