araç kiralama
FAYDALI BİLGİLER

Ordu-Giresun Havalimanı Faydalı Bilgiler

Ordu-Giresun Havalimanı

Hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın en gelişmiş havalimanlarından biri olan Ordu-Giresun Havalimanı, ilginç özellikleriyle dikkat çekiyor. Giresun ve Ordu arasında inşa edilmiş olan havalimanının kuruluş tarihi nedir? Denizin üzerine inşa edilen havalimanının ne gibi özellikleri vardır? Hangi tarihte uçuşlara açılmıştır? Birçok kişinin merak ettiği Ordu-Giresun Havalimanı hakkında çeşitli bilgiler vardır. İşte havalimanının kuruluş tarihi ve diğer merak edilen konulardaki tüm ayrıntılar!

Türkiye’nin en modern yapılarından biri olan Ordu – Giresun Havalimanı, bölgenin en lüks havalimanlarından biri olarak öne çıkıyor. Havalimanı’na giden kişiler, Ordu-Giresun Havalimanı açılış tarihi hakkında araştırmalar yapıyor. Peki, Ordu – Giresun Havalimanı hangi tarihte kuruldu ve ne zaman açıldı?

Türkiye’nin ilk deniz dolgusu havalimanı olan Ordu – Giresun Havalimanı, yakın tarihte açılmış olan bir havalimanıdır. Türkiye’nin en önemli havalimanlarından biri olan Ordu-Giresun Havalimanı ne zaman açıldı? Gülyalı ve Piraziz ilçeleri arasında inşa edilen havalimanı 2015 yılında açılmıştır. 2015 yılının 22 Mayıs tarihinde açılan havalimanının en önemli özellikleri arasında hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın denizin üzerine inşa edilmiş ilk ve tek havalimanı olması bulunuyor. Peki, havalimanıyla ilgili diğer önemli bilgiler neler? İşte tüm ayrıntılı bilgiler!

ordu-giresun-havalimani

Ordu-Giresun Havalimanı Uçuş Bilgileri

Ordu – Giresun Havalimanı yüksek kapasiteli havalimanlarından biridir. Bölgeye iniş yapan ve bölgeden kalkış yapan uçaklar hakkındaki tüm bilgilere ulaşmak mümkündür. Ordu-Giresun Havalimanı uçak bileti alan kişiler, uçuş bilgilerini izleyerek çeşitli konular hakkında bilgi sahibi olabiliyor. Tüm uçuş bilgilerini anlık ve güncel olarak takip etmek isteyen kişilerin tercih edebileceği platformlar vardır. Havalimanı internet sitesi üzerinden de ulaşılabilecek uçuş bilgileri, rötarlar hakkında bilgi alınmasını da sağlar. 

Ertelenen uçuşları ve hangi uçakların iniş yaptığını öğrenmek için uçuş bilgileri kullanılabiliyor. İç hatlar ve dış hatlardaki tüm bilgilere ulaşmak için uçuş bilgileri takip edilebiliyor. Dünyanın en önemli havalimanlarından biri olan Ordu – Giresun Havalimanı ile ilgili gelişmelere ve uçuş bilgilerine ulaşmak mümkündür. Ordu-Giresun Havalimanı özellikleri hakkında bilgi arayan kişiler için tercih edilebilecek yerler vardır.

ordu-giresun-havalimani-hakkinda

Ordu-Giresun Havalimanı Adresi Bilgisi

Ordu’nun Gülyalı ilçesi sınırlarında bulunan Ordu – Giresun Havalimanı, gün içinde birçok kişiye hizmet veriyor. Karadeniz Bölgesinin ulaşım ihtiyacının karşılanması için büyük bir önemi bulunan havalimanına farklı güzergahlar üzerinden ulaşım sağlanabiliyor. Peki, Karadeniz Bölgesi’nin en önemli havalimanlarından biri olan Ordu-Giresun Havalimanı nerede? 

2015 yılından beri faaliyet veren havalimanına farklı yollar üzerinden gidilebiliyor. Karadeniz sahil yolundan rahatlıkla ulaşılabilecek havalimanı sahil yolu üzerinde bulunuyor. Denize dolgu yöntemiyle inşa edilen havalimanına özel araçlarla kolay bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor. Ordu-Giresun Havalimanı adres bilgileri ile havalimanını kolay bir şekilde bulmak mümkündür. Havalimanına ulaşmak isteyenlerin tercih edebileceği farklı araçlar vardır.

ordu-giresun-havalimani-merak-edilenler

Ordu-Giresun Havalimanı Ulaşım Olanakları

22 Mayıs 2015 tarihinden beri hizmet veren Ordu – Giresun Havalimanı, oldukça güzel bir konumda bulunuyor. Ordu-Giresun Havalimanı deniz dolgu yöntemiyle inşa edildiği için çok güzel bir görüntüye sahiptir. Karadeniz’e yolunuz düşerse havalimanının doğal güzelliğini görmek için bölgeye gelebilirsiniz. Oldukça gelişmiş bir ulaşım ağı üzerinde yer aldığı için havalimanına kolay bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor.  Havalimanının Ordu şehrine olan uzaklığı yaklaşık olarak 19 kilometredir. Giresun şehir merkezi ise yaklaşık olarak 30 kilometre uzaklıkta yer alıyor. 

Orta Karadeniz Bölgesi’nde yer alan havalimanına şehir merkezlerinden de kolay bir şekilde ulaşılabiliyor. Ordu ve Giresun illerinin şehir merkezi üzerinden farklı araçlar ile havalimanına ulaşım sağlamak mümkün olabiliyor. Ordu-Giresun Havalimanı Trabzon Havaş araçları ile ulaşım sağlanabilen havalimanları arasındadır. Trabzon’dan kalkan Havaş araçları ile havalimanına kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Aynı zamanda özel araç kiralama hizmetleri ile özel ve lüks araçlar kiralanarak da ulaşım sağlamak mümkün olabiliyor. Tüm ulaşım ve araç kiralama hizmetlerinden 7/24 kesintisiz olarak yararlanılabiliyor.

ordu-giresun-havalimani-rent

Ordu-Giresun Havalimanı Yolcu Hizmetleri

Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini görmek amacıyla havayolunu kullanarak bölgeye gidecek olan kişiler, Ordu – Giresun Havalimanı üzerinden ulaşım sağlayabilir. Ordu-Giresun Havalimanı yurtdışı uçuşları yapılan havalimanlarından biridir. Havalimanında yolculara özel hizmetler veriliyor. Havalimanına giderseniz çevredeki konaklama hizmetlerinden uygun fiyatlara yararlanabilirsiniz. Karadeniz Bölgesi’nin farklı yerlerine ulaşım sağlayacak olan kişiler, Ordu Giresun Havalimanı araç kiralama hizmetlerini tercih edebilir. Oldukça kaliteli ve profesyonel bir şekilde verilen hizmetler sayesinde havalimanından ucuz araç kiralanabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı