araç kiralama
FAYDALI BİLGİLER

Sabiha Gökçen Havalimanı Bilgi

Sabiha Gökçen Havalimanı

Hem İstanbul’un hem de Türkiye’nin en önemli havalimanlarından biri olan Sabiha Gökçen Havalimanı, önemli bir tarihe sahiptir. Herkes uzun yıllardır faaliyet gösteren havalimanının kuruluşunu ve tarihi merak ediyor. İstanbul’un ve Türkiye’nin en popüler havalimanlarından biri olan Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ismi nereden geliyor? Hangi yıllarda kuruldu? Havalimanıyla ilgili tüm bilgiler ve ayrıntılar yazıda bulunuyor. Son zamanlarda adı sık sık duyulan Sabiha Gökçen Havalimanının tarihi 1998 yılında kadar dayanıyor. Temeli 1998 yılının Şubat ayında atılan havalimanı 2001 yılından beri faaliyet gösteriyor. Peki, havalimanının kuruluş tarihi ve ismiyle ilgili ayrıntılar nedir? İşte ayrıntılar…

Birçok kişi havalimanının nasıl yapıldığını ve Sabiha Gökçen Havalimanı nerede gibi soruları merak ediyor. Adını Türkiye’nin ilk kadın pilotu ve dünyanın ilk savaş pilotu Sabiha Gökçen’den alan havalimanı yolcu kapasitesiyle dikkat çekiyor. Havalimanının adını duyan birçok kişi, Sabiha Gökçen’in kim olduğunu ve hayatını merak ediyor.

Havalimanı söz konusu olduğu zaman en çok merak edilen konulardan biri de Sabiha Gökçen’in hayatı olarak öne çıkıyor. Sabiha Gökçen’in hayatını kısaca anlatmak gerekirse Gökçen, başarılı bir eğitim hayatı geçiren ve dünyanın ilk kadın savaş pilotu olmayı başarmıştır. 1913 yılında dünyaya gelen Gökçen, 2001 yılında Ankara GATA’da vefat etmiştir. Sabiha Gökçen Havalimanı ile ilgili önemli konulardan biri de uçuş bilgileridir. İşte uçuş bilgileri hakkındaki tüm ayrıntılar!

sabiha-gokcen-havaliman,-telefon

Sabiha Gökçen Havalimanı Uçuş Bilgileri

İstanbul’un önemli havalimanlarından biri olan Sabiha Gökçen Havalimanındaki uçuş bilgilerini incelemek için tercih edilebilecek farklı yöntemler vardır. Havalimanından kalkan ve bölgeye iniş yapan tüm uçakların bilgilerine ulaşım sağlamak mümkün olabiliyor.  Peki, uçuş bilgileri ile hangi konuları öğrenebilirsiniz?

Uçakların durumunu merak eden kişiler için oldukça önemli bir hizmet olan uçuş bilgileri rahat bir şekilde öğrenilebiliyor. Uçuş bilgilerini öğrenmek istiyorsanız tercih edebileceğiniz farklı uygulamalar vardır. Yazının devamında Sabiha Gökçen İstanbul Havalimanı arası kaç km sorusu hakkındaki ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Havalimanıyla ilgili en çok gündeme gelen sorular arasında Sabiha Gökçen Havalimanı ulaşım bilgileri ve uçuş bilgileri bulunuyor. Uçuş bilgisi ekranlarını takip ederken rötarlar ve gecikmeler ile ilgili bilgileri güncel olarak görmeniz mümkündür. İnen uçaklar hakkında anlık bilgi almak için uçuş bilgileri ekranını kullanabilirsiniz. İstanbul’da bulunan birçok kişi havalimanına nasıl gideceği hakkında bilgileri araştırıyor. Adres bilgisi araştıran kişiler için en doğru bilgileri sizler için hazırladık.

sabiha-gokcen-havalimani

Sabiha Gökçen Havalimanı Adresi Bilgisi

İstanbul hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler, Sabiha Gökçen Havalimanı’nın adres bilgisini araştırıyor. İstanbul’a geldiyseniz havalimanına ulaşım sağlamak için tercih edebileceğiniz farklı ulaşım araçları bulunuyor. Sabiha Gökçen Havalimanı adres bilgilerine ulaşabileceğiniz farklı yerler bulunuyor. İnternet üzerinden araştırma yaparak adres bilgilerine ulaşıp havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Uçağına yetişmek isteyen kişiler farklı ulaşım araçlarından yararlanabiliyor.

Kadıköy’de ikamet ediyorsanız ve Sabiha Gökçen Havalimanı Kadıköy arası kaç km konusunda araştırma yapıyorsanız bilgi sahibi olabilirsiniz. Avrupa Yakası’nda yer alan havalimanı, Kadıköy’e yaklaşık olarak 40 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Taksim’e 50 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşım sağlamak için TEM otoyolu kullanılabiliyor. Havaalanına özel araçlarınızla gitmek istiyorsanız farklı otoyolları üzerinden kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI HAKKINDA

Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım Olanakları

Bildiğiniz gibi ulaşım olanaklarının en geniş olduğu illerden biri de İstanbul’dur. Bu nedenle İstanbul ilinde Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım sağlamak isterseniz otobüs ve metro gibi toplu taşıma araçlarını tercih edebiliyorsunuz. Peki, ulaşım sağlamak için en kolay seçenekler arasında hangileri bulunuyor?

Aynı zamanda özel araçlarınızla birlikte otoyolları kullanarak havalimanına ulaşabiliyorsunuz. Sabiha Gökçen Havalimanı Havaş hizmetlerini tercih ederek de kolay ve uygun bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Hızlı bir şekilde ulaşmak isteyen kişiler için araç kiralama seçenekleri de bulunuyor.

sabiha-gokcen-havalimani-merak-edilenler

Sabiha Gökçen Havalimanı Yolcu Hizmetleri

Her havalimanında olduğu gibi Sabiha Gökçen Havalimanında da yolculara özel hizmetler veriliyor. Farklı şehirlerden İstanbul’a geldiyseniz Sabiha Gökçen Havalimanı otel hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. İstediğiniz yerlerde kaliteli bir şekilde konaklayarak İstanbul’daki işlerinizi halledebilirsiniz. Bir diğer önemli hizmet ise Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama hizmetidir. Bu hizmet sayesinde istediğiniz marka ve model arabayı uygun fiyatlarla kiralayarak rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız vakit kaybetmeden telefon numaraları ve internet sitesi üzerinden bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı